Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • IV Wólczyński Spływ Kajakowy 2017

  "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal" chciałoby się śpiewać. IV Wólczyński Spływ Kajakowy można uznać za udany i przechodzi powoli do historii. Pogoda dopisała, kajakarze również...

  Czytaj więcej
 • Czyn społeczny

  Wspólna praca w pocie i znoju, połączyła pokolenia by jak za lat minionej epoki budować swoją Ojczyznę.

  Czytaj więcej
 • Wólka w XIX w.

  Pan Wiesław Milewski, który pochodzi z Wólki Kikolskiej nadesłał fotokopie dokumentów swoich przodków z XIX w. i opowiedział ich historię.

  Czytaj więcej
 • Wólka sprzed lat

  Jeśli posiadasz stare fotografie przedstawiajace Wólkę z dawnych lat prześlij je. Posłużą one do stworzenia unikalnej galerii, dzieki której będziemy mogli zatrzymać czas z tamtych lat.

  Czytaj więcej
 • Wólka w Łazienkach Królewskich

  W dniu 23.07.2017 roku mieszkańcy Wólki Kikolskiej oraz Zapiecek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie był koncert Chopinowski pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich ...

  Czytaj więcej
 • Dożynki 2019

  W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek.

  Czytaj więcej
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

2021 dozynki

      W dniu 10 września 2023 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w Pomiechowie. Tradycyjnie sołectwa przygotowały stoiska z degustacją ciast, wędlin, ciepłych potraw. Zebrane ofiary zostały przekazane na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej.

klepsydra smietanska m        W dniu 5 sierpnia 2023 r. zmarła, przeżywszy 94 lat Ś.P. Jadwiga Muzal. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 9 sierpnia (środa) 2023 roku o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw Św. Anny w Pomiechowie, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

slub kwiatkowscy 2018        W dniu 22 lipca 2023 r. na ślubnym kobiercu stanęli: Anita Kurpiewska i Marek Kostewicz. Ceremonia zaślubin odbyła się w Kościele pw św. Wojciecha w Nasielsku. Zdrowia i miłości na Nowej Drodze życia Nowożeńcom życzy administrator strony.

swieconka01a        Jak co roku w Wielką Sobotę Ksiądz Proboszcz poświęcił pokarmy przyniesione przez mieszkańców Wólki w wielkanocnych koszyczkach. Zgodnie z tradycją wielkanocną, koszyczki udekorowane były gałązkami bukszpanu, a umieszczone w nich pokarmy przykryte śnieżnobiałą serwetką. Wśród święconych pokarmów nie mogło zabraknąć chleba, jajek, wędlin, soli i baranka. Tradycja głosi, że święcone pokarmy, mają nam zapewnić przez cały rok płodność, obfitość, zdrowie oraz dostatek.

 kolej01m      9 marca br. (czwartek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej w Pomiechówku przy ul. Nasielskiej 3 (w Przedszkolu) odbędą się konsultacje społeczne organizowane przez PKP PLK S.A. w sprawie prac projektowych nowej linii kolejowej Warszawa Wschodnia - Nasielsk. Wójt Gminy serdecznie zaprasza mieszkańców do licznego i aktywnego udziału w spotkaniu. Stanowisko samorządu jest zdecydowanie przeciwne wszystkim wariantom przebiegu linii kolejowej.

K4 mapa pogladowa m       Dobiegają końca konsultacje społeczne dla projektu „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)”. Obecnie pozostały dwa warianty: Korytarz 4 lub 6. Korytarz 4 przebiega przez Kikoły i Wólkę Kikolską, natomiast 6 pomiędzy Kikołami i Czarnowem.

swieconka01a        W sobotni poranek w świetlicy wiejskiej Ksiądz Proboszcz poświęcił pokarmy przyniesione przez mieszkańców Wólki w wielkanocnych koszyczkach. Wśród święconych pokarmów nie mogło zabraknąć chleba, jajek, wędlin, soli i baranka.

2021 dozynki

      W dniu 12 września 2021 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w Pomiechowie. Dożynki były również okazją do uroczystego otwarcia placu/parkingu przed kościołem. Tradycyjnie sołectwa przygotowały stoiska z degustacją ciast, wędlin, ciepłych potraw. Zebrane ofiary zostały przekazane na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej.

swieconka 2021        W sobotni poranek w świetlicy wiejskiej Ksiądz Proboszcz poświęcił pokarmy przyniesione przez mieszkańców Wólki w wielkanocnych koszyczkach. Wśród święconych pokarmów nie mogło zabraknąć chleba, jajek, wędlin, soli i baranka.

klepsydra smietanska m        W dniu 22 listopada 2020 r. zmarła, przeżywszy 83 lat Ś.P. Feliksa Śmietańska. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 25 listopada (środa) 2020 roku o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw Św. Anny w Pomiechowie, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

 dozynki 2020      W dniu 13.09.2020 r. odbyły się gminnoparafialne dożynki w Pomiechowie. Tradycyjnie sołectwa przygotowały wieńce dożynkowe i stoiska z potrawami przygotowanymi z tegorocznych płodów ziemi.  Jednak z uwagi na warunki epidemiologiczne, miały one nieco skromniejszy charakter. Tegorocznym dożynkom przewodniczyło sołectwo Aleksandrowo.

Terminarz

Category Image15 grudzień 2023 - piątek
Odbiór odpadów segregowanych
Category Image15 grudzień 2023 - piątek
Odbiór odpadów zmieszanych
Category Image30 grudzień 2023 - sobota
Odbiór odpadów zmieszanych