Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Wólka w XIX w.

  Pan Wiesław Milewski, który pochodzi z Wólki Kikolskiej nadesłał fotokopie dokumentów swoich przodków z XIX w. i opowiedział ich historię.

  Czytaj więcej
 • Czyn społeczny

  Wspólna praca w pocie i znoju, połączyła pokolenia by jak za lat minionej epoki budować swoją Ojczyznę.

  Czytaj więcej
 • Dożynki 2019

  W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek.

  Czytaj więcej
 • IV Wólczyński Spływ Kajakowy 2017

  "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal" chciałoby się śpiewać. IV Wólczyński Spływ Kajakowy można uznać za udany i przechodzi powoli do historii. Pogoda dopisała, kajakarze również...

  Czytaj więcej
 • Wólka sprzed lat

  Jeśli posiadasz stare fotografie przedstawiajace Wólkę z dawnych lat prześlij je. Posłużą one do stworzenia unikalnej galerii, dzieki której będziemy mogli zatrzymać czas z tamtych lat.

  Czytaj więcej
 • Wólka w Łazienkach Królewskich

  W dniu 23.07.2017 roku mieszkańcy Wólki Kikolskiej oraz Zapiecek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie był koncert Chopinowski pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich ...

  Czytaj więcej
Dzisiaj jest: 27 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

wodociag1984       Kto pamięta czasy, kiedy wiadro uderzało głucho o dno studni, a po wodę trzeba było jechać do "Zieleni". Dla niektórych to dobrze znana rzeczywistość, dla innych czasy zamierzchłe, abstarkcyjne, tak jak czasy kolejek w sklepach, mięsa na kartki. Garść wsponień w materiale Dzienika Telewizyjnego z 1984 roku - reportaż z Wólki od 2 min. 25 sek.

szynka       18 lutego 2015 r. w Magazynie rolniczym w TVP ukazał się reportaż dotyczący tradycyjnych wyrobów mięsnych i wędliniarskich, chwalący ich walory smakowe i zdrowotne. Dlaczego wspominamy o tym programie na łamach strony internetowej naszego sołectwa? Odpowiedź jest bardzo prosta - bo jak się okazało Wólka słynie z wyśmienitych wyrobów wędliniarskich.

  gnowodworska      W Gazecie Nowodworskiej ukazało się podsumowanie konkursu Sołectwo w sieci dotyczące powiatu nowodworskiego. W konkurskie wzięły udział 2 sołectwa z powiatu - Stare Orzechowo i Wólka Kikolska. Serdecznie dziękuję za głosy oddane na stronę Wólki - 54 głosy, co dało nam 4 miejsce w województwie mazowieckim i 40-te w kraju. Myślę że to świetny wynik jak na tak małą wieś.

kulig soltysow m

    Wólka Kikolska po raz pierwszy była organizatorem i gospodarzem kuligu sołtysów, który w naszej gminie prawdopodobnie odbył się po raz pierwszy.

 

pasje        "Sołtys Wólki Kikolskiej już po raz drugi samodzielnie wykonał dożynkowy wieniec, który mieszkańcy sołectwa przyniesli na uroczystość jako dar za tegoroczne zbiory" można przeczytać w ostatnim wydaniu Gazety Pomiechowskiej.

20111129sW Gazecie nowodworskiej ukazał się artykuł relacjonujący przebieg wyborów na sołtysa wsi Wólka Kikolska.


Terminarz

Category Image01 czerwiec 2024 - sobota
Odbiór odpadów segregowanych
Category Image01 czerwiec 2024 - sobota
Odbiór odpadów zmieszanych
Category Image14 czerwiec 2024 - piątek
Odbiór odpadów zmieszanych