Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • IV Wólczyński Spływ Kajakowy 2017

  "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal" chciałoby się śpiewać. IV Wólczyński Spływ Kajakowy można uznać za udany i przechodzi powoli do historii. Pogoda dopisała, kajakarze również...

  Czytaj więcej
 • Czyn społeczny

  Wspólna praca w pocie i znoju, połączyła pokolenia by jak za lat minionej epoki budować swoją Ojczyznę.

  Czytaj więcej
 • Dożynki 2019

  W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek.

  Czytaj więcej
 • Wólka w XIX w.

  Pan Wiesław Milewski, który pochodzi z Wólki Kikolskiej nadesłał fotokopie dokumentów swoich przodków z XIX w. i opowiedział ich historię.

  Czytaj więcej
 • Wólka w Łazienkach Królewskich

  W dniu 23.07.2017 roku mieszkańcy Wólki Kikolskiej oraz Zapiecek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie był koncert Chopinowski pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich ...

  Czytaj więcej
 • Wólka sprzed lat

  Jeśli posiadasz stare fotografie przedstawiajace Wólkę z dawnych lat prześlij je. Posłużą one do stworzenia unikalnej galerii, dzieki której będziemy mogli zatrzymać czas z tamtych lat.

  Czytaj więcej
Dzisiaj jest: 14 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Julianna, Justyna, Walerian

metrykam      Pan Wiesław Milewski, który pochodzi z Wólki Kikolskiej nadesłał fotokopie dokumentów swoich przodków z XIX w. i opowiedział ich historię. Jest tu miedzy innymi metryka ślubu z 1816 rok czy akt urodzenia z 1817. Co ciekawe była różna pisownia naszej miejscowości, pojawia się zapis - Wulka Kykolska.

     Wojciech Milewski (przodek Pana Wiesława) przybył na Wólkę wraz z małżonką około roku 1798, był tu dziedzicem. Urodził sie w parafii Czerwińsk, gdzie jego ojciec Jan był Administratorem dobr Opactwa Czerwinskiego Kanoników Regularnych Laterańskich, Opatem był tam Nikodem Milewski, zaś Przeorem Józef Dominik Milewski. W Pomiechowie byla Prepozytura tegoż Klasztoru. Prepozytem był wówczas Stanisław Długołęcki - wychowanek Nikodema a Wikariuszem był Maciej Milewski.
      Wojciechowi Milewskiemu jako pierwsza urodziła się córka Rozalia,  później miał jeszcze 3 córki i 2 synów. Ostatnią dziedziczką była Katarzyna Świerczewska, wdowa po Maksymilianie Świerczewskim, a wcześniej wdowa po Wojciechu Deregowskim, który zginał w 1831 roku pod Olszynką Grochowska. Prawdopodobnie po sprzedaniu majątku wyjechała do USA.

metryka1

Wulka Kykolska. Roku Tysiącznego Ośmsetnego Dwunastego dnia trzynastego Kwietnia (przyp. 13 kietnia 1812 r.) ogodzinie drugiey po Południu. Przed Nami Xiędzem Stanisławem Długołęckim Proboszczem i Urzędnikiem Stanu Cywilnego Gminy Pomiechowskiey Powiatu Wyszogrodzkiego w Departamencie Płockim Stawił się Urodzony Jaśnie Pan Woyciech Milewski Pofsesor (daw. właściciel, posiadacz, dzierżawca) Wsi Wulka Kykolska maiący lat Czterdzieści pięć i okazał Nam Dziecię Płci Męskiey Ktore urodziło się w Domu Jego dnia Dziewietnastego Marca Roku bieżącego ogodzinie Dwunastey w Południe oświadczaiąc, iz jest spłodzone z Niego i Agnieszki Mełkiewiczowey Czterdzieści lat maiącey Jego Małzonki, i że Życzeniem Jego jest nadać mu Imiona Jozef, Stanisław. Po uczynieniu powyższego oświadczenia i okazaniu Dziecięcia w przytomności Urodzonego Jakuba Milewskiego Brata swego rodzonego liczącego lat Czterdzieści dwa w Wulce Kykolskiey zamieszkałego, tudzież Urodzonego Antoniego Krzyżewskiego Ekonoma Dóbr Pomiechowskich maiącego lat Trzydzieści cztery. Akt ninieyszy Urodzenia po przeczytaniu onego stawaiącym przez Nas Urzędnika Stanu Cywilnego podpisany został. Oświadczaaiący Ociec i Swiadkowie obydwa pisać nie umieią.
Xiądz Stanisław Długołęcki Proboszcz i Urzędnik Stanu Cywilnego Gminy Pomiechowskiey.

metryka2

Rok 1817. Metryka chrztu córki Jana Białobłockiego i Rozalii córki Wojciecha Milewskiego urodzonej w 1798 r. Chrzestni to Generałowa Benigna Małachowska i Hilary Hrabia Krasiński pułkownik oboje z Modlina.

metryka3

metryka6

Rok. 1830. Akt zgonu Jakuba brata Wojciecha Milewskiego.

Milewski Jozef

Józef Milewski, ur. w Wólce Kikolskiej w roku 1911 z ojca Jana Milewskiego i Marianny z Borzyckich, Ojciec Wiesława Milewskiego.

Milewska Irena

Irena Milewska z d. Orlicka z synem Wieslawem. Zdjęcie z lipca lub sierpnia 1941 roku.

Milewska Irena2

Irena Milewska i Wacława Nowicka z d. Milewska.

Milewski Wieslaw

Wiesław Milewski. Zdjęcie z 2015 r.

metryka7

metryka8

metryka9

metryka4a

metryka4b

metryka4c

Nie masz uprawnień do komentowania

Terminarz

Category Image19 kwiecień 2024 - piątek
Odbiór odpadów zmieszanych
Category Image04 maj 2024 - sobota
Odbiór odpadów segregowanych
Category Image04 maj 2024 - sobota
Odbiór odpadów zmieszanych